pikalinkit
TLKS Tapahtumakalenteri
TLKS Keskustelufoorumit
TLKS Kuvagalleria
Palautetta hallitukselle
TLKS Speksi - se on kala!
Proffajuhlat
Turun Kandivalmennus oy
THLKS ry
UTU Lääket. tiedekunta
UTU Webmail
UTU Medica-portaali
Turun lounastarjonta juuri nyt
Verenluovutuskampanja 2008-2009 PDF Print E-mail

LUOVUTTAEN LÄÄKÄREIKSI!

 

SPR:n Veripalvelun verivarastot ovat olleet todella niukat koko syksyn ajan, mutta tarve verivalmisteille on jatkuva. Riittävät verivarastot takaavat potilaiden hoidon kaikissa tilanteissa, ja tämän saavuttamiseksi verta tarvitaan Suomessa joka päivä yli 1000 luovutuksen verran.

KuoLOlaiset kollegamme ovatkin haastaneet meidät, muiden lääkisten ohessa, suureen verenluovutuskilpaan! Kun siis käyt luovuttamassa verta Medisiinalla tai muussa SPR:n pisteessä kuittaa luovutuksesti osoitteessa
http://www.haaste.fi/yritykset/luovuttanut.php?token=33Yow494bP08Y1Jlh5

Nyt siis joukolla näyttämään millaista hengenpelastaja-ainesta me medisiinarit olemme! Väestön vanhetessa aktiivisten verenluovuttajien määrä vähenee, joten uusien luovuttajien mukaantulo on erittäin tärkeää.

Vain luovuttaneet voittajat muistetaan!

TLKS:n luovutusten kertymistä voit seurata osoitteesta
 

Loistavaa TLKS: tällä hetkellä sijoituksemme on nro. 4! KuoLOlaisten haastetta on  kuitenkin jäljellä 6.5.2009 saakka, joten vielä on hyvää aikaa ojentaa auttava käsi!

Luovuttajia tarvitaan aina!


Lisätietoa verenluovutuksen edellytyksistä ja verenluovutuksesta yleisesti
http://www.veripalvelu.fi

 

Tervemenoa luovuttamaan!

 

 

 
TLKS Kiinamyllynkatu 10
20520 Turku
Avoinna:
ma-pe klo 10-11 ja 12-14
Puh:02-2328000
Fax: 02-3338491
www.kwdesign.fi